Aktualnosci

II MIĘDZYNARODOWY OBÓZ SPORTOWY MŁODZIEŻY POWIATU MIKOŁOWSKIEGO I REŃSKIEGO POWIATU NEUSS

Na zewnątrz pełne słońce i prawie 30 stopni ciepła, a w środku iście zimowa aura pozwalająca zjeżdżać na nartach. Szansa na szusowanie na nartach w pełni lata była jedną z atrakcji obozu sportowego, w którym uczestniczyła młodzież z powiatu mikołowskiego. 40 uczniów wraz z opiekunami od 18 do 24 lipca przebywała w partnerskim Reńskim Powiecie Neuss..

- Wyjechało dwudziestu gimnazjalistów z G1 w Łaziskach Górnych oraz dziesięciu licealistów z I LO im. Karola Miarki i tylu samo z II LO im. Rotmistrza Pileckiego. Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez naszych zachodnich sąsiadów, którzy zapewnili nam bardzo dobre warunki zakwaterowania oraz mnóstwo atrakcji. Mieliśmy dostęp do wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego oraz zapewniony wstęp na obiekty sportowe: boiska, sześć kortów ziemnych, basen, przystań regatowa – wyjaśnia Roman Perczak nauczyciel wychowania fizycznego w I LO, jeden z opiekunów. Prócz niego opiekunami byli Celina Perczak, Zofia Kozyra oraz Grzegorz Fortuna.

W trakcie tygodniowego pobytu w Neuss młodzież z Polski miała okazję zobaczyć Kolonię i Neuss, zwiedzić Kunstpalast w Düsseldorfie oraz odbyć rejs po Renie. Zorganizowano też spotkanie z władzami powiatu Neuss, przedstawicielami klubów sportowych oraz organizacjami i stowarzyszeniami zajmującymi się wychowaniem fizycznym niemieckiej młodzieży.

- Obóz miał charakter sportowy dlatego też główną część naszego pobytu wypełniły zajęcia sportowe. Gimnazjaliści i licealiści z naszego powiatu wraz ze swoimi rówieśnikami z Reńskiego Powiatu Neuss grali w tenisa ziemnego, była też możliwość nauki żeglarstwa, jazdy na nartach w hali w Neuss, albo też przejścia tras w parku linowym. Dla wielu młodych ludzi był to pierwszy kontakt z żeglarstwem czy narciarstwem. Do tego wartym podkreślenia jest fakt, że dla niektórych był to jedyny wakacyjny wyjazd - przyznaje Zofia Kozyra. Ostatnim akordem tego sportowego spotkania był turniej tenisa.

Obóz sportowy zorganizowany został po raz drugi. W ubiegłym roku jego gospodarzem był nasz powiat. Wyjazd sfinansowany został z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Za: mikolowski.pl

Data wprowadzenia 22.08.2015r. 10:18

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Mikołowie. Brały w nich udział  3 mikołowskie i 8 tyskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasze reprezentacje ustanowiły nowe rekordy szkoły w kilku z nich tj. w biegu na 100m Klaudia Wocław, w sztafecie 4x100m Klaudia Wocław, Kamila Szostak, Danusia Bańczyk i Aleksandra Klaczek, wśród chłopców w pchnięciu kulą Dominik Niedziela oraz w skoku w dal. Nowym rekordzistom GRATULUJEMY! Więcej w zakładce ZAWODY MIĘDZYSZKOLNE.

Celina Perczak

POWIATOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dziewczęta, odniosły kolejne w tym roku szkolnym  zwycięstwo!!! w zawodach międzyszkolnych, tym razem w tenisie stołowym. Zawody odbyły się 15 października na hali MOSiR w Łaziskach Górnych.Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się uczennica naszej szkoły PAULINA PORWOLIK z kl. 1d. Dziewczęta zajmując I MIEJSCE w powiecie zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Chłopcy zajęli III MIEJSCE.

GRATULUJEMY! Więcej w zakładce ZAWODY MIĘDZYSZKOLNE.

POWIATOWE I REJONOWE ZAWODY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dziewczęta i chłopcy, najlepsi średniodystansowi  biegacze naszej szkoły, wystartowali w sztafetach przełajowych 6x800m i 6x1500m. Zawody odbyły się  23 października na terenach kompleksu sportowego „Żabka ” w Łaziskach Górnych.  Biegi okazały się dla nas bardzo udane, gdyż ekipa dziewcząt, podobnie jak w zeszłym roku, zwyciężyła ze szkołami z naszego powiatu  i powiatu lędzińsko-bieruńskiego, co dało jej awans do zawodów wojewódzkich!. Sztafeta  chłopców również wybiegała sobie miejsce na podium, zajmując II miejsce w powiecie. GRATULUJEMY !!!

Więcej w zakładce ZAWODY MIĘDZYSZKOLNE.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT, FINAŁ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

5 listopada 2015 r.  na terenach SP sportowej nr 15 w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody  w sztafetowych biegach przełajowych 6 x 800m dziewcząt. 6 - osobowa drużyna  naszej szkoły rywalizowała z najlepszymi sztafetami, mistrzami rejonów woj. śląskiego. Nasza sztafeta powtórzyła wynik z zeszłego roku chodź były szanse na lepszą lokatę, niestety względy zdrowotne nie pozwoliły na więcej.  Drużyna uzyskała pierwsze punkty do wojewódzkiej rywalizacji międzyszkolnej. DZIĘKUJEMY!

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Dnia 27 października 2015 r. na hali sportowej MOSiR w Mikołowie odbył się turniej siatkówki dziewcząt zorganizowany przez I LO im. Karola Miarki w Mikołowie z okazji święta patrona szkoły. Nasza reprezentacja zajęła w turnieju II miejsce, zwyciężyła drużyna I LO ,a ZST uplasował się na miejscu III. Więcej w zakładce ZAWODY MIĘDZYSZKOLNE.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Zawody odbyły się 3 grudnia 2015r. na hali MOSiR w Łaziskach Górnych.  W turnieju brały udział cztery drużyny: I LO w Mikołowie, ZST w Mikołowie, ZSEIU Łaziskach Górnych w  oraz nasza reprezentacja. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju II miejsce.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Zawody odbyły się  07 stycznia 2016 r. w hali MOSiR w Łaziskach Górnych. Drużyny grały system „każdy z każdym”. Zgłosiły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu więc w sumie odbyło się 10 meczy. Nasza drużyna zajęła IV miejsce.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Zawody odbyły się dnia 21 stycznia br. na hali w Łaziskach Górnych. Wzięły w nich udział wszystkie reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu mikołowskiego. Naszym drużynom nie udało się zdobyć miejsca na podium. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli w turnieju IV miejsce.Więcej w zakładce ZAWODY MIĘDZYSZKOLNE.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Zawody odbyły się tym razem na hali  MOSiR w Mikołowie dnia 8 marca. Oprócz naszych dwóch drużyn  w turnieju wzięły udział zespoły I LO, ZST i ZSEiU z Łazisk Górnych. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, Wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna  ILO, III miejsce ZST, IV ZSEiU. Nasze dziewczęta zdobyły WICEMISTRZOSTWO POWIATU. GRATULUJEMY!

Wśród chłopców do końca nie wiadomo było kto zwycięży. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim meczu, w którym zagrali nasi chłopcy z drużyną ILO.  Ostatecznie nasza  drużyna zajęła III MIEJSCE W POWIECIE, II miejsce zajęli zawodnicy ZST, zwyciężyło I LO.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Zawody przeprowadziliśmy 23 marca br. na naszej sali gimnastycznej. Zaprosiliśmy na turniej  tenisistów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu mikołowskiego. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez  trzy zawodniczki i trzech zawodników. W turnieju wzięły udział cztery szkoły tj. I LO, II LO, ZST i ZSEiU. Zawody rozegrano systemem 2KO (do dwóch przegranych). Mecze trwały do dwóch wygranych setów a półfinały i finały do trzech.

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 6.04.2016 r. zostały rozegrane zawody w piłce nożnej chłopców na „orliku” w Ornontowicach. W turnieju wzięły udział cztery szkoły z naszego powiatu tj. II LO, ZST, ZSEiU, ZSP. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I MIEJSCE: II LO MIKOŁÓW (awans do zawodów rejonowych),

II MIEJSCE: ZSP ORNONTOWICE

Drużyny ZSEiU ŁAZISKA GÓRNE i ZST MIKOŁÓW zostały zdyskwalifikowane ze względu na niedozwoloną, od tego roku, grę zawodników          z licencjami.

REJONOWE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 14.04.br. rozegrano zawody rejonowe, które odbyły się w Lędzinach. W turnieju tym razem wzięły udział trzy szkoły tj. ZS nr 1           w Tychach, PZS w Lędzinach oraz nasza reprezentacja. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, mecze 2× 15 minut. W pierwszym meczu zwyciężyliśmy 3-1 z PZS w Lędzinach, w drugim meczu PZS w Lędzinach uległ ZS nr 1 w Tychach 0-3, a w ostatnim meczu nasza drużyna pokonała ZS nr 1 w Tychach 3-2 awansując tym samym do ½ finałów wojewódzkich!!!